David Černý i jego twórczość w Pradze – nowy film ze stolicy Czech!

Praga; Czechy; David Cerny; Praga Cerny; nieoczywiste atrakcje Pragi; co zobaczyć w Pradze; rzeźby cernego w Pradze; gdzie znaleźć rzeźby Cernego w Pradze; Praga szlakiem Davida Cernego; Cerny Kafka; Cerny głowa; Obrotowa głowa Kafki; Cerny obrotowa głowa;

David Černý to czeski artysta urodzony w Pradze. Tworzy głównie pełne symboliki rzeźby i instalacje artystyczne w przestrzeni publicznej. Koło jego prac nie można przejść obojętnie. Mówi się, że połowa Czechów go uwielbia, a połowa nienawidzi. Jego prace komentują społeczną i polityczną rzeczywistość, wzbudzają kontrowersję, pobudzają do myślenia i prowokują dialog społeczny. Są też rozsianie po całej Pradze i wtapiają się w jej tkankę miejską. Wiele z nich znajduje się blisko największych atrakcji miasta i stało się ważnymi atrakcjami Pragi. Zapraszamy na nowy film ze stolicy Czech szlakiem twórczości Davida Černego.

David Černý i jego twórczość w Pradze

W tym filmie pokazujemy niezwykłe rzeźby i instalacje Davida Černego. Dodatkowo pokazujemy Manifesto Market, który odwiedziliśmy po drodze do Musoleum David Černego.

Na blogu znajdziecie też obszerny tekst poświęcony twórczości Davida Černego: Praga szlakiem Davida Černego. Poznajcie jego niezwykłe rzeźby i instalacje!

Wszystkie teksty z Pragi:
Praga

Nasze czeskie podróże:
Czechy

Lubisz nasze wpisy? Udostępnij je znajomym i śledź nas na Facebooku i Instagramie!

Zostaw komentarz