Warzywa grillowane na żarze z limonką i świeżą kolendrą

Warzywa grillowane na żarze  w rękawie z folii aluminiowej skropione limonką i posypane świeżą kolendrą to świetna, lekka przekąska lub dodatek do dania głównego. Rękaw sprawi, że warzywa delikatnie się podduszą, a grillowanie ich bezpośrednio na rozgrzanym węglu nada im niepowtarzalny smak i aromat.

WarzywaGrill_ 8175

Warzywa grillowane na żarze

Jakie warzywa można grillować w ten sposób? My zazwyczaj sięgamy po marchewkę, pietruszkę, pieczarki, słodką i ostrą paprykę, cebulę, cukinię, małe pomidorki i czosnek. Zdarzało nam się grillować młode buraczki z botwinki.

WarzywaGrill_8176

Warzywa myjemy, obieramy i kroimy. Marchewkę i pietruszkę kroimy w słupki, cukinię w talarki, paprykę i cebulę w większe kawałki. Małe pieczarki dodajemy w całości, większe kroimy na pół lub w ćwiartki. Podobnie robimy z czosnkiem – mniejsze ząbki dodajemy w całości, a większe kroimy na pół. Ostrą paprykę dodajemy według uznania, im więcej jej damy, tym bardziej pikantne będą wszystkie warzywa. Zazwyczaj dodajemy jedną lub dwie. Kroimy ją na 1-2 cm kawałki. Pokrojone warzywa mieszamy w misce, zalewamy świeżo wyciśniętym sokiem z jednej limonki i i dwoma łyżeczkami oliwy, a następnie odstawiamy na 20-30 minut, aby warzywka i sok z limonki miały czas się „przegryźć”.

WarzywaGrill_8182

Jak grillować warzywa na żarze?

Warzywa grillujemy w rękawach z folii aluminiowej. Składamy na pół folię aluminiową (chcemy otrzymać kawałek wielkości kartki A4) i zawijamy ją wzdłuż dłuższego boku zostawiając miejsce na warzywa. Jeżeli będzie Wam wygodniej możecie zawijać ją na butelce po małej wodzie. Następnie zaginamy dwukrotnie jeden koniec rulonu i przez drugi koniec napełniamy rękaw warzywami. Kiedy jest już pełny zamykamy go, kładziemy na rozgrzane węgle na grillu i zawijamy kolejny rękaw. Z podanej porcji wyjdą 2-3 rękawy. Warzywa grillujemy na żarze 15 minut z jednej i 15 minut z drugiej strony.

WarzywaGrill_8183

Warzywa świetnie smakują z łososiem grillowanym w szynce parmeńskiej z suszonymi pomidorami i oliwkami oraz grzankami z masełkiem czosnkowym z suszonymi pomidorami.
WarzywaGrill_8483

Porcja: dla 2 osób
Trudność: łatwe
Czas przygotowania: do 15 minut
Czas grillowania: 30 minut

Składniki:
– 2 marchewki
– 1 pietruszka
– 1 mała cukinia
– 1 cebula
– 1 duża papryka
– 1-3 ostre papryki według uznania
– kilka ząbków  świeżego czosnku według uznania
– garść małych pomidorków cherry
– opcjonalnie 2-3 buraczki z botwinki
– 1 limonka
– kilka gałązek świeżej kolendry

Pomysły na grilla:
Dania z grilla

Lubisz nasze przepisy? Będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nimi ze znajomymi i zostaniesz naszym stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie!

1 Comment

  • o! ostatnio dostałam kolendrę z maroka, a sama przywiozłam limonki z półwyspu arabskiego i teraz też non stop używam tego razem! 🙂

Dodaj komentarz