Zielony koktajl oczyszczająco – wzmacniający

Zielony koktajl z awokado, selera naciowego, kiwi, jabłka, limonki i imbiru jest lekkie i zdrowy. Pomoże Wam oczyszczać i wzmacniać organizm. Zielone warzywa są bogate m.in. w kwas foliowy, wapń czy niewielkie ilości kwasów omega 3, podczas gdy kiwi to świetne źródło witamin z grupy C i B oraz karotenoidów. Taki zielony koktajl to prawdziwa bomba witaminowa!

Przed zmiksowaniem składników w sokowirówce wymyliśmy je, obraliśmy awokado, kiwi i limonkę ze skórki oraz wykroiliśmy pestki i ogonki z jabłka. Awokado pokroiliśmy też na mniejsze kawałki. Jabłko powinno być soczyste i słodkie, żeby przełamać kwaśny smak kiwi i limonki. My dodaliśmy ligola, który świetnie pasuje do soków. Po przygotowaniu składników wystarczy je zmiksować, zamieszać i wypić koktajl.

Zielony koktajl warto pić przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Oprócz takich warzywnych koktajli codziennie wyciskamy świeże soki, zarówno z cytrusów, jak marchewki, jabłka czy imbiru. O tym, czy warto wyciskać soki przeczytacie w poście: Codzienna szklanka zdrowia – czy warto wyciskać soki?

zielonyKoktajl5703

Porcja: 2 szklanki
Trudność: łatwe
Czas przygotowania: 5 minut
Czas wykonania: 5 minut

Składniki:
– 3 duże lub 5 małych kiwi
– 1 awokado
– 4 łodygi selera naciowego
– 2 plasterki imbiru
– pół limonki
– 1 jabłko

Wszystkie koktajle i napoje:
Koktajle i napoje

Lubisz nasze przepisy? Będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nimi ze znajomymi i zostaniesz naszym stałym czytelnikiem na blogu, Facebooku i Instagramie!

6 komentarzy

Leave a Reply